KARL KAPS GMBH & CO


KARL KAPS a stomatologické mikroskopy

 


KARL KAPS zkombinoval bezmála 70 let zkušeností a odborných znalostí s nejvyspělejší počítačovou technologií a vytvořil mikroskopický systém, který nese jeho jméno. Konstruktéři v KARL KAPS vědí, že kvalitní stomatologický mikroskop je prodlouženou optickou, mechanickou a senzorickou rukou stomatologa.

"Našim cílem je vytvářet mikroskopy, které toto vše dokáží."


Elegantní stomatologické mikroskopické systémy KARL KAPS jsou plně přizpůsobitelné dle potřeb jednotlivých stomatologů. Základní systém mikroskopu je navržen tak, aby mohl být doplněn o vyspělejší funkce, kterými jsou vyšší modely stomatologického mikroskopu KARL KAPS standardně vybaveny.

Široká nabídka optických doplňků umožňuje nakonfigurovat mikroskopický systém tak, aby vyhovoval prakticky všem požadavkům mikroskopické stomatologie. Komponenty KARL KAPS kombinují videokameru, fotoaparát, vynikající pozorovací schopnosti a možnost nastavení různých poloh pro všechny aplikace.
 


 

Historie

 

Cit pro detail

Společnost KARL KAPS GmbH & Co. byla založena v roce 1946, se sídlem ve městě Asslar, vedle města Wetzlar, v západním Německu. Tento region soustřeďuje obrovské know-how optiky prakticky celé Evropy. Svá sídla zde mají všichni přední světoví výrobci, vedle kterých zde najdeme desítky menších firem zabývajících se výrobou a broušením nejkvalitnějších čoček a optických komponentů pro nejširší průmyslové i spotřební využití.

KARL KAPS GmbH & Co. se specializuje na vývoj a výrobu moderních operačních a diagnostických mikroskopů. „Naše produkty nejvyšší kvality dnes najdeme po celém světě v oblastech ORL, oftalmologie, gynekologie, mikrochirurgie a samozřejmě stomatologie.“ Společnost si zároveň vytvořila zvučné jméno u příznivců vysoce kvalitních puškohledů pro sportovní střelbu či myslivce, produkty KAPS využíval nejeden olympijský vítěz.

 

Od promítaček k operačním mikroskopům

„Success story“ firmy KARL KAPS začala výrobou součástí pro optiku kinematografů. Po měnové reformě v roce 1948 firma významně rozšířila portfolio o výrobu laboratorních a školních mikroskopů, následně, v roce 1955, pak přidává výrobu puškohledů. V šedesátých letech se úzké vazby na fotografický průmysl proměnily v příležitost rozšířit výrobu o vybavení laboratoří pro výrobu fotografií a filmu. V reakci na klesající výsledky ve foto průmyslu během let sedmdesátých se vlastníci rodinné firmy rozhodli zaměřit na mikrochirurgii, s ohledem na dnešní úspěchy to bylo nejlepší možné rozhodnutí, a v roce 1979 představili svůj první operační mikroskop. Dnes je společnost KARL KAPS GmbH & Co. jednou z nejúspěšnějších firem na světě v segmentech ORL, gynekologie a stomatologie.

 

Nás vývoj ctí přání a požadavky našich zákazníků

„V průběhu bezmála 70-ti leté historie byl vždy zákazník ve středu našeho zájmu. Naše produkty jsou dlouhodobě vyvíjeny v úzké kooperaci s našimi uživateli a nejmodernější výpočetní technikou. Našim hlavním cílem je vyvíjet a vyrábět mikroskopy, které plně uspokojí ty nejnáročnější požadavky na optickou kvalitu, zvětšení, osvětlení a ergonomii.“ KARL KAPS klade obrovský důraz na nabídku 100% německé kvality – od výzkumu a vývoje, přes výrobu až po montáž.

I přes bouřlivé období let devadesátých si firma KARL KAPS GmbH & Co. drží svůj rodinný charakter. Dnes je vlastněna a vedena již třetí generací rodiny Karla Kapse, s bezmála 50 zaměstnanci se soustředí na zakázkovou výrobu mikroskopů a díky důrazu na kvalitu použitých materiálů, individuální přístup a kvalitní optiku jsou její produkty vyváženy do více než 80 zemí světa.

 

Mám zájem o:
Rychlý kontakt

Česká republika (CZ)
mikroskopy@camosci.cz
(+420) 800 100 138

Slovenská republika (SK)
mikroskopy@camosci.sk
(+421) 483 240 033


 

Kompletní kontakt